3 tipy, ktorých by ste sa mali držať pri zariaďovaní domu

  

Niektorí z nás si nechajú navrhnúť interiér od dizajnéra, niekto sa v tom vyžíva a pokojne si to urobí aj sám. Potom sú tu také typy ľudí, ktorým na takýchto veciach nezáleží a sú radi, že vôbec nejaké zariadenie majú. Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny, máme pre vás tipy, ktorých by ste sa pri zariaďovaní interiéru mali držať.

3 tipy, ktorých by ste sa mali držať pri zariaďovaní domu (Foto: unsplash.com)

Stavte na jednoduchosť

Keď už si konečne zariaďujete domov podľa svojich predstáv, tak si chcete splniť všetky svoje predstavy a sny. No môže tu nastať problém – rôznorodosť a kombinácia rôznych prvkov, ktoré k sebe nesedia. Keď už si zariaďujete interiér, nesnažte sa zakomponovať všetky najnovšie trendy, ktoré ste videli v časopisoch o bývaní. Snažte sa staviť na jednoduchosť, ktorá má viacero výhod. V prvom rade – jednoduchosť nikdy nevyjde z módy a ak nechcete o pár rokov prerábať interiér, tak je to najlepšia voľba. Za druhé – toto riešenie nie je tak nákladné ako kupovanie si najnovších trendy doplnkov a nábytku.

3 tipy, ktorých by ste sa mali držať pri zariaďovaní domu (Foto: unsplash.com)

Nepodceňujte záclony, závesy a iné textílie

Možno si pri zariaďovaní poviete – na čo sú mi koberce, záclony alebo závesy? Veď sú to zbytočne vyhodené peniaze! No nie je to úplne tak a túto možnosť by ste si mali poriadne premyslieť. Práve tieto textílie dotvárajú v interiéri pocit tepla, domova a budú pôsobiť útulným dojmom.

Spĺňajú tiež praktickú funkciu – vďaka záclonám vám nebude vidieť do vnútra domu, závesy dokážu zatemniť priestor aj na poludnie a vďaka kobercom vám bude nie len teplo na nohy, ale zachytia prach, ktorý by ste museli neustále upratovať.

Ujasnite si štýl

To sa trochu spája aj s naším prvým tipom, kedy sme hovorili o jednoduchosti. Ak sa ale nechcete držať úplne „basic“ kúskov, tak si zvoľte štýl interiéru, ktorý sa vám páči najviac. Škandinávsky, francúzsky alebo rustikálny? Keď už si jeden z týchto alebo iných štýlov zariaďovania vyberiete, tak sa ho držte v každej miestnosti. Dom musí pôsobiť ako jeden celok, čo docielite jedine opakovaním konkrétnych prvkov z vybraného štýlu.