Oplatí sa investovať do bežeckého pásu? Tu sú všetky pre a proti

  

Máte radi behanie? A čo tak behanie za každého počasia? S bežeckým pásom je to jednoduché. Nepotrebujete si na seba obliecť množstvo vrstiev, nebudete behať po nerovnom povrchu alebo do strmých kopcov. Bežecký pás je ale veľká investícia, takže si treba poriadne zvážiť, či sa vám to oplatí. Veríme, že vám v dnešnom článku s rozhodovaním pomôžeme.

Oplatí sa investovať do bežeckého pásu? Tu sú všetky pre a proti (Foto: unsplash.com)

Výhody a nevýhody bežeckého pásu

Nech už volíte akýkoľvek terén, ste mestský bežec alebo milujete beh po lese, v porovnaní s bežeckým pásom je to niečo iné. Pás má pružný povrch, preto sa vaše kĺby a šľachy zbytočne nenamáhajú. Ďalšou výhodou je, že si na bežeckom páse môžete okrem rýchlosti prispôsobiť aj sklon. Môžete behať po rovine aj do kopca. Behať sa dá za každého počasia, nie ste závislí od toho, čo sa deje vonku.

Ak sa rozhodnete pre chudnutie, tak je beh na páse ideálnou aktivitou. Spálite pri tom množstvo kalórií a popri tom si môžete pozrieť napríklad obľúbený seriál. Čo sa týka posilňovania, tak na bežiacom páse najviac zapájate nohy, zadok a dokonca aj brušné svaly. Jedinou nevýhodou, ktorá sa spája s bežiacimi pásmi je, že ho za investované peniaze nemusíte až tak využívať, ak vás behanie po čase prestane baviť. No v tomto faktore sa už musíte rozhodnúť sami, či behanie milujete, baví vás alebo je to len chvíľkový ošiaľ.