Starostlivosť o pery – ani túto časť tváre by ste nemali zanedbávať!

  

Na trhu nájdete množstvo prípravkov pre starostlivosť o pleť – krémy, séra, masky aj peelingy. Prečo sa ale takto nestaráme aj o pery? Je to časť tváre, ktorá je počas celého roka namáhaná. V lete ich vysušuje slnko a chlór z vody, v zime je to mráz. Ako by mala vyzerať vaša starostlivosť o pery počas celého roka?

Starostlivosť o pery – ani túto časť tváre by ste nemali zanedbávať! (Foto: unsplash.com)

Záleží od ročného obdobia

Pri starostlivosti o pery veľmi záleží aj od toho, aké je aktuálne ročné obdobie a čo na vaše pery vplýva. V lete by malo byť vašou prioritou ochrániť pery pred UV žiarením, takže siahnite po balzame, ktorý ma ochranný faktor. V zime siahajte po mastných a hustých balzamoch, ktoré dokážu pery dlhšie a intenzívnejšie hydratovať. Pery totiž neobsahujú žiadne mazové žľazy, preto sa tak jednoducho popraskajú.

Ako by mala vyzerať starostlivosť o pery

Základom by mal byť kvalitný balzam na pery prispôsobený ročnému obdobiu. V tomto prípade určite nešetrite. Ak ušetriť, využite zľavové kódy k nákupu na Notino.sk, vďaka ktorým ušetríte aj desiatky eur. Ďalšou časťou je peeling, ktorý ich oživí, prekrví a odstráni odumreté bunky. Môžete si ho spraviť zubnou kefkou alebo zmiešajte kokosový olej s trstinovým cukrom. Peeling by sa nemal robiť príliš často, stačí raz do týždňa. Nezabúdajte aj na starostlivosť z vnútra, pretože to, čo do tela dáte sa vám odzrkadlí na vzhľade. Myslite aj na zuby, zvážte bielenie, strojček či zubné implantáty.