Význam mena Erika – čo všetko by ste o ňom mali vedieť

  

Pôvod ženského mena Erika pochádza zo Škandinávie. Eriky oslavujú meniny 2. februára. Ženské meno Erika má osobné číslo 8 – Peniaze. Vhodnou farbou je čierna, zelená a červená a ich ochrannými rastlinami je medovka a baza, kamene ametyst a jaspis.

Eriky chcú žiť v rozjarenosti bezstarostného života a hlavne vždy hľadajú cestu ako sa vyhnúť zodpovednosti. Pôsobí nevinne, sú dosť uzavreté, bezstarostné, nezneužíva svoje postavenie, práve naopak, dokáže sa prispôsobiť iným situáciam a názorom ľudí v jej okolí. A však vo vnútri uvažuje ako si naplánuje na dlhší čas veci a svoje okolie postupne ovládne.

Nemajú dostatok sebadôvery a často ich ľudia rýchlo ovplyvnia. Eriky chcú byť veľmi milované, aby sa cítili bezpečnejšie. Šťastná však bude len málokedy, lebo stále čaká ohrozenie z rôznych situácií. Ale ich falošná bezohľadnosť, prefíkanosť a neústupčivosť od nich dokáže rýchlo odlákať mužov. Toto meno je vhodné pre znamenia Rýb, Váh, Panny a Kozorožca.

Numerológia

Niet divu, že ľudia, pre ktorých je práve osmička ich životným číslom, sú väčšinou veľmi ctižiadostiví a ambiciózny. Majú jasnú predstavy, čo chcú dosiahnuť. Často sa jedná o túžbu po vysokom poste v zamestnaní, značnom finančnom zisku, títo ľudia chcú byť tiež uznávaní ostatnými, niekedy prahnú dokonca po sláve.

Skrátka a dobre, napospol sa jedná o osoby, pre ktoré sú záležitosti ako úspech, peniaze, majetok a moc veľmi dôležité. Za svojim cieľom dokážu ísť veľmi tvrdo, vytrvalo a na dosiahnutie svojich snov sú ochotní vynaložiť veľké množstvo usilovnosti a energie.

Meno v zahraničí

Meno Erika je v zahraničí napríklad takéto: Erica, Ericca, Errica, Ericka.

Známe osobnosti s menom Erika

Americké herečky: Erika Eleniak, Erika Christensen.
Nemecká spisovateľka: Erika Mann (dcéra Thomasa Manna).
Slovenská atlétka Erika Bršelová.

Foto: unsplash.com