Najkrajšie jesenné dekorácie – 5 tipov pre krajšiu domácnosť a bývanie

  

Jeseň je čarovné ročné obdobie, ktoré v sebe skrýva zemité tóny, ale tiež aj farby. Motivujte sa týmto článkom, využite všetko čo ponúka príroda a ozdobte si svoju domácnosť v jesenných farbách.

1. Vchodové dvere

Exteriér vášho domova by mal hovoriť jasnou jesennou rečou. K tomu postačí naozaj len zopár dekorácií. Pre minimalistov postačí veniec z farebných listov, šišiek a ozdobných tekvičiek. Ak ste však náročnejší, zakomponujte jesenné dekorácie aj na schody a verandu. Môžu to byť napríklad tekvice, okrasné rastliny, ale aj lampáše naplnené šiškami či mini tekvicami.

2. Ohnisko

Vyberte si v interiéri domu svoje najobľúbenejšie miesto, či priestor, kde sa radi ako rodina zdržiavate, alebo poprípade kde sa zdržiava vaša návšteva. Nazvime ho ohnisko. Môže to byť jedáleň, predsieň, či obývačka. Ak ho máte vybraté, vytvorte sviežu jesennú scénu pomocou farieb, textúr a sušeného lístia. Vezmite do úvahy dĺžku miestnosti a veľkosť priestoru. V niektorých prípadoch vám postačí behúň na stôl kombinovaný s jesennými vázami, sviečkami a ďalšími dekoráciami. Aby sa jeseň dotkla aj stien, použiť môžete girlandu.

4. Malé – veľké aranžmány

Aby ste svoj domov zjemnili a zároveň v ňom zachovali jesennú tému, pokúste sa o malé jesenné dekorácie aj na iných miestach v dome. Farebné tekvice, svietniky, žalude medzi knihami v knižnici či na okenných rámoch. Tiež môžete použiť borovicové šišky v kúpeľni. Alebo čo tak váza s jesennými kvetmi či izbovými rastlinami v jesenných kvetináčoch, ktoré okrem zelene vyčistia vzduch. Skvelým a nízkonákladovým prvkom môžu byť aj obyčajné sklenené nádoby po zaváraninách, ktoré môžete vyplniť čímkoľvek od LED svetielok až po lieskové oriešky.

5. Výmena jesenného šatníka

Samozrejme, myslí sa tým šatník vášho domova. Jesenné dekorácie si zaslúžia textúry a materiály ako vlna, zamat, kožušina, či mohér.

Foto: unsplash.com