Na jar sa všetko mení – čo tak zmeniť aj účes?

  

Máte rada nové začiatky? Jar je na ne skvelou príležitosťou! Či už vytiahneme farebné a veselé dekorácie, kúpime si nové sako alebo tenisky, prípadne upraceme celú domácnosť a vyhodíme všetko, čo sa nám už nehodí. Túto jar však môžete urobiť niečo úplne iné, napríklad zmeniť svoj účes!

Na jar sa všetko mení – čo tak zmeniť aj účes?

(zdroj: unsplash.com)

Nadčasový či nenáročný na údržbu?

Jedným z hitov tejto jari, čo sa účesov týka, je c-cut bez ostrých línií. Ide o účes, pri ktorom sú vlasy zostrihané do tvaru písmena C. Vyznačuje sa dĺžkou, plnosťou, nadčasovosťou a vzdušnosťou. Vytvorí dojem dlhších vlasov, pretože nie je postavený na ostrých líniách alebo nasekaných vrstvách, čo býva často pri postupkách. Ak patríte medzi extravagantné typy, možno je práve pre vás wolf cut účes. Pre niekoho môže byť šialený, pre niekoho iba nespútaný. Ide o kompromis medzi účesmi shag a mullet, ktorý je už akurát tak hitom rokov dávno minulých. V kombinácii so spomínaným shag však ponúka množstvo vrstiev, pri ktorých nemusíte vôbec riešiť to, že sa každý vlas krúti na inú stranu. Ide zároveň o účes nenáročný na údržbu, takže bude stačiť iba prehrabnúť prstami a vyraziť.

Skúste to ako chobotnica

Ste skôr na krátke vlasy? Vyskúšajte niečo medzi milovaným účesom bob a krátkym účesom pixie – bixie. Je štruktúrovaný ako bob, ale nie až taký krátky ako pixie. Ide opäť o chaotický a voľný účes s väčšou textúrou. Nezabudnite však pri jeho úprave pozdvihnúť vlasy už pri korienkoch, napríklad púdrom, ktorý im dodá objem. Môžete skúsiť vlasy nadvihnúť aj pri sušení. Ďalším ťažko prehliadnuteľným trendom je účes na tzv. chobotnicu. Je postavený na vrstvách, ktoré v konečnom dôsledku pripomínajú spomínanú chobotnicu. Možno si poviete, že ide o modernejšiu verziu účesu shag, chobotnica má však kratšie vrstvy vpredu a dlhšie vrstvy vzadu. Pri tomto účese môžete voliť aj ofinu.

Buďte sexi aj bez kaderníčky

Ak nepatríte k tým, ktoré majú rady vrstvenie vlasov, prípadne sa tie vaše na to vôbec nehodia, vyskúšajte strih s jednou dĺžkou. Čisté a ostré línie sú túto jar veľmi populárne. Výhodou je, že tento vzhľad môžete dosiahnuť v akejkoľvek dĺžke, či už je to kratší, alebo dlhší bob. Ak nechcete radikálne meniť vzhľad, vykúzlite na svojich už existujúcich vlasoch účes, ktorým ohromíte aj bez návštevy u kaderníčky. Pri dlhých vlasoch môže ísť o praktický chvost alebo ležérny účes v štýle hippie. Pri tých kratších zmeňte svoj štýl napríklad na zmyslené mikádo ako Carrie Bradshaw zo seriálu Sex v meste. Druhou možnosťou je uhladené mikádo. To môže byť nebezpečné a roztomilé zároveň – hodí sa jednoducho ku všetkému.