6 dôvodov, prečo pociťujete hlad. Tieto rady pomôžu

  

Ak jedávate pravidelne, či podľa vás dostatočne, no napriek tomu máte stále hlad, niečo nie je v poriadku. V tomto článku máme hneď 6 dôvodov, prečo je možné, že stále pociťujete hlad, aj keď ten by už mal byť zahnaný. Tieto rady pomôžu, aby ste fungovali v správnom režime príjmu potravy.

1. Plníte sa jednoduchými sacharidmi

Ak jete mnoho cestovín, pečiva a ďalších potravín z bielej múky a potom si doprajete zákusok či šišku, niet divu, že ste potom znova hladný. Vyhýbajte sa jednoduchým sacharidom a vyberajte si radšej komplexné sacharidy, ktoré navyše obsahujú dostatok vlákniny.

2. Pijete veľa alkoholu

Alkohol skutočne podporuje chuť do jedla. Keďže alkohol dehydruje, môžete po ňom pociťovať hlad, aj keď v skutočnosti potrebujete len doplniť chýbajúce tekutiny.

3. Jete málo bielkovín

Ak ste zjedli tanier plný cestovín so zeleninou a ste o chvíľu znova hladní, môže za to nedostatok bielkovín v pokrme. V bežnom jedálničku by mali byť bielkoviny zastúpené 10 – 30 % prijatých kalórií.

4. Nejete dostatok tých správnych tukov

Podobne ako pri bielkovinách môže dostatok nenasýtených tukov pomôcť k pocitu sýtosti. Nenasýtené tuky vám tak nielen pomôžu k udržaniu štíhlej línie, ale aj prospievajú vášmu mozgovému a srdcovému zdraviu.

5. Ste zahltení obrázkami jedál

Relácie o varení a obrázky jedál sú takmer na každom kroku a tak niet pochýb, že mnoho ľudí sa nechá zlákať a neustále túži po jedle. Spojitosť medzi tým, čo vidíme a po čom túžime, bola dokonca potvrdená vedecky.

6. Vynechávate jedlá

Ak sa v snahe schudnúť rozhodnete vynechať raňajky, obed alebo večeru, môže sa vám to vypomstiť.

Foto: unsplash.com