Výber 5 krásnych pláži sveta, ktoré sú na dosah aj Slovákom

  

Leto sa blíži a výber dovolenky a kam vyraziť na pláž, netreba nechávať na potom. Máme pre vás hneď niekoľko tipov. Ak nepozeráte na to, kam to bude, zvoliť si práve z týchto je tou správnou voľbou. Možností je viac ako dosť, veď sa pozrite.

Ayia Napa, Cyprus

Či už mate radi zábavu alebo či preferujete históriu a kultúrne pamiatky, toto miesto je ako stvorené pre vás. Európske pláže Ayia Napa sú jednoznačným favoritom a to najmä pre mladých ľudí, ktorí okrem pláže hľadajú aj poriadny nočný život. Ayia Napa je známa aj bujarými rozlúčkami so slobodou.

Clearwater, Florida

Plávať v teplom modrom mori Clearwater je jednoznačne zážitkom pre všetkých turistov. Ak ste milovníkom vodných športov, táto pláž ponúka taktiež množstvo aktivít, ako sú napríklad volejbal, parasailing a vodné lyžovanie.

Cancun, Mexiko

Jednou z najkrajších destinácií v Mexiku sú pláže Cancun a to vďaka zlatistému piesku a perfektnej klíme. Len na vás záleží, či sa tu chcete zabávať alebo oddychovať, pretože na svoje si tu príde každý.

Honolulu, Hawaj

Honolulu je legendárnou surfistickou destináciou, ale v prípade, že neviete surfovať tak si tu môžete nájsť mnoho iných aktivít ako je napríklad plávanie, kayakovanie, potápanie, môžete si vyskúšať kanoe alebo iba tak ležať na pláži a opaľovať sa a užívať si krásne pláže.

Koh Phangan, Thajsko

Thajsky ostrov Koh Phangan má krásne biele pláže a je obrastený vysokými palmami. Až tri štvrtiny ostrova tvoria pohoria zahalené tropickou džungľou.

Ak predsa len patríte k tým, čo dajú prednosť dovolenke doma, také Štrbské Pleso patrí ku každoročne najnavštevovanejším miestam u nás. Či už sa rozhodnete len zastaviť sa na poobedie, alebo využiť Štrbské Pleso ubytovanie v Tatrách, určite si budete pochvaľovať. Doprajte si tento rok aj trochu oddychu v prírode.

Foto: unsplash.com