10 dobrých návykov pre šťastný pár a spokojnejší život

  

Nie je ťažké mať šťastný vzťah aj po viacerých rokoch, stačí si iba osvojiť zopár zvykov. Vneste ich do svojho partnerstva a láska v ňom bude len prekvitať. Aj keď dobrých návykov a rád by mohlo byť minimálne na knihu, my sme pre vás vybrali 10, ktoré určite budú zaujímať aj vás.

1. Relaxujte spolu

Nemusí to byť nič veľké, stačí si iba sadnúť večer do obývačky s pohárom vína, pozerať spolu film alebo si čítať. Samozrejme, že každý svoju knihu. I keď, aj také predčítanie má veľké čaro. Spoločne trávený odpočinok prináša silný pocit spolupatričnosti.

2. Komplimentmi sa nešetrí

Je dôležité svojmu partnerovi povedať, že dobre vyzerá, je šikovný či múdry a podobne. Za komplimenty sa neplatí a predsa s pochvalami a ocenením často šetríme. Pochvala dokáže toho druhého veľmi potešiť a posilniť jeho vzťah k nám.

3. Hovorte si, že sa ľúbite

Ľudia najmä vtedy, keď sú v dlhodobom vzťahu, si lásku slovami veľmi nevyjadrujú, i keď sa ľúbia. Je im ťažko povedať či napísať partnerovi, že ho milujú.

4. Prejavujte si na verejnosti sympatie

Šťastné páry ukazujú na verejnosti, že sa milujú. Pobozkajú sa aj pred ostatnými, objímu sa, povedia si niečo pekné. Vysielajú tak signál, že patria k sebe.

5. Choďte spať spoločne

Dôvera medzi partnermi je vo vzťahu veľmi dôležitá a spoločné „zaľahnutie“ do postele ju posilňuje. Nie je nutné zaspávať v ten istý moment, ale rovnaký čas odchodu do postele prináša možnosť porozprávať sa a samozrejme venovať sa jeden druhému aj fyzicky.

6. Komunikujte spolu počas dňa

Posielajte si počas dňa pár textových správ alebo si zavolajte, i keď viete, že sa večer po práci znova uvidíte doma. Neriešte ale prevádzkové veci, domácnosť ani deti, ale pýtajte sa, ako sa ten druhý má a čo robí.

7. Buďte dobrými priateľmi

Rovnako dôležité ako láska je byť dobrými priateľmi, ktorí sa dokážu porozprávať, vypočuť jeden druhého a poradiť si. Ako ozajstní kamaráti.

8. Dávajte, no nič zato nečakajte

Snažte sa dať zo seba maximum a buďte vo vzťahu nezištný. Do vzťahu nemožno ísť s kalkulom, že keď niečo dáte, automaticky máte nárok dostať niečo späť.

9. Pýtajte sa partnera, čo potrebuje

Zaujímajte sa o partnerové potreby a snažte sa ich buď priamo naplniť alebo mu v ich naplnení pomôžte. Záujem o partnera a snaha ho podporiť podstatne zvyšujú šance, že spolu zostarnete.

10. Nesnažte sa partnera zmeniť

Berte ho takého aký je, inak bude mať pocit, že nie je dostatočne dobrý a tým si partnera proti sebe popudíte.

Foto: unsplash.com